Nasze nowojorskie dni zaczynają się dość późno. Rano dzwoni budzik, a my go wyłączamy i śpimy dalej. Wszystkiemu winne jest miejsce, w którym mieszkamy. Przytulna i miła kamieniczka na granicy Queens i Brooklynu, a w kamieniczce bardzo ciemny pokój. Jest tak mroczno, że nawet późne śniadanie jemy przy zapalonym świetle, a wychodząc z domu mrużymy oczy przed słońcem, nawet w pochmurny dzień. Czasem wychodzimy z domu dopiero po południu, ale zawsze zdążamy przed zmierzchem. Póki co:)

nowy jork wieżowce

W Nowym Jorku zmierzch zaczyna się od ulicy. Cień rzucany przez wieżowce gęstnieje i przechodzi w mrok, już błyszczą pierwsze światła i neony, restauracje serwują kolacje, bary i kluby nocne zaczynają się zapełniać, do głosu dochodzi życie nocne. Tymczasem na najwyższych piętrach drapaczy chmur trwa jasny dzień – pora na popołudniową kawę, przerwa w pracy, do zachodu słońca jest jeszcze czas…

Co wieczór obserwujemy zmrok w innym miejscu. Z Hudson River Park patrzymy na Jersey City.

new jersey

Z Manhattan Bridge podziwiamy dolny Manhattan.

manhattan

Spod Guggenheum Musem zadzieramy głowy wysoko i oglądamy sylwetkę niezwykłego budynku muzeum (nawiasem pisząc, niezwykłe są również wystawy w tym muzeum, ale o tym innym razem:).

Guggenheum Musem

Nowy Jork po zmroku wygląda tak. To widok na nasz ulubiony Madison Park.

madison park

Zapełniają się knajpki (na zdjęciu: bar z karaoke na Willamsburgu, ok 2 w nocy zorientowaliśmy się, że jesteśmy tam jedynymi białymi;).

williamsburg

Nowy Jork rusza w tany (dosłownie! Na zdjęciu: milonga Roko na Manhattanie).

DSCN0927

Na Manhattanie, by zobaczyć niebo, trzeba mocno odchylić głowę i spojrzeć wysoko. A co trzeba zrobić, by zobaczyć księżyc…?

DSCN0170-ok

Już czas na pierwszy konkurs na blogu! By wziąć w nim udział, wystarczy:

  •   znaleźć księżyc na zdjęciu obok
  •   odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie jest księżyc?”, a odpowiedź przesłać mailem na adres   travelike.blog@gmail.com
  •   5 pierwszych osób, które udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzyma jedyny i oryginalny smak jesieni: Pumpkin Lattee! (to nie żart!)

Do dzieła!

 

 

Przyłącz się do konwersacji

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *